موبایل

راهکارهای افزایش عمر باتری موبایل و تبلت

راهکارهای افزایش عمر باتری موبایل و تبلت

باتری موبایل انرژی لازم برای راه اندازی و روشن شدن گوشی موبایل را فراهم میکند در این مقاله سعی داریم آخرین دستاوردها در زمینه افزایش طول عمر و سلامتی باتری موبایل را به شما ارائه دهیم.

راهکارهای افزایش عمر باتری موبایل

در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه راهکارهای باعث افزایش عمر باتری موبایل می شود.چگونه باید باتری موبایل خود را شارژ کنیم تا باتری عمر طولانی تری داشته باشد؟

محققان نظریه های زیادی در مورد افزایش عمر باتری موبایل ارائه داده اند.در زیر چکیده ای از مهمترین عواملی که به گفته محققان باعث افزایش عمر باتری موبایل و تبلت میشود برای شما عزیزان ارائه می دهیم.

۱_اگر شارژ باتری دستگاه موبایل یا تبلت شما کاملا پر شده است اجازه ندهید دستگاه در شارژ بماند. ( شب تا صبح گوشی توی شارژ بمونه باعث مستهلک شدن شارژر، آیسی شارژ دستگاه موبایل یا تبلت و خرابی قطعات دستگاه و باتری می شه)

۲_باتری موبایل یا تبلت خود را ۱۰۰% شارژ نکنید! هر باتری تعداد خاص سیکل شارژ (صفر تا صد شارژ شدن) دارد. این سیکل هر چه دیرتر انجام شود عمر باتری در طولانی مدت بیشتر می شود.

مثلا فرض کنید یک باتری ۲۰۰۰ بار میتواند صفر تا صد درصد شارژ شود حال اگر این چرخه صفر تا صد درصد کمتر اتفاق بیفتد باتری شما عمر طولانی تری خواهد داشت.

۳_ اجازه ندهید شارژ باتری موبایلتان کاملا خالی شود، قبل از اینکه خالی شود آن را شارژ کنید. بخاطر همان قانون سیکل شارژ باتری که در گزینه ی قبل توضیح دادیم.

۴_ تنها یکبار در دو ماه بطور کامل شارژ باتری گوشی خود را تخلیه کنید.و بعد تا ۱۰۰ درصد آنرا شارژ کنید. ( جهت کالیبره کردن باتری) کالیبره کردن به زبان ساده یعنی استفاده از الکترونهای سطح و لایه ی آخر باتری

۵_ اگر گوشی در طول مدت شارژ داغ میکند آن را خاموش کنید و بک کاور گوشی موبایل خود را دربیاورید تا کمتر داغ شود زیرا حرارت تولید شده از بورد گوشی بهر دلیلی، باعث جنبش و اصطکاک زیاد الکترونها میشود و میتواند باعث بار اضافی در مقدار یونهای باتری و نتیجه ی آن باد کردن باتری شود.

۶_ ابتدا شارژر را به پریز برق وصل کنید و سپس شارژر را به گوشی متصل کنید.شارژر برق نوسان دار ۲۲۰ شهر را به برق مورد نیاز گوشی تبدیل و به اصطلاح رگوله می کند.

۷_از استفاده کردن از گوشی هنگام شارژ خودداری شود به دلایل مختلف که فقط تعداد کمی نام میبریم ( cpu همزمان درگیر عملیات شارژ هست و دادن دستور جدید یعنی اضافه کاری و اضافه کاری باعث کم شدن عمر آن میشود. بلوک تغذیه در حال اعمال مربوط به شارژ شدن هست و همزمان تامین شارژ برای دستور جدید .. تکانهای حین استفاده باعث خرابی شارژر و سوکت شارژ میشود. الکتریسته ساکن بدن به گوشی که در حال شارژ هست آسیب میزند. و…)

۸_بهترین موقع برای شارژ کردن گوشی زمانی است که شارژ باتری در محدوده ۴۰% باشد.و بهترین زمان برای جدا کردن شارژر از موبایل و تبلت زمانی است که میزان انرژی باتری در محدوده  ۸۰ تا ۹۰ درصد باشد.

۹_ دستورات شارژ اولیه ایی که بعضی افراد ارائه میدهند بر اساس سیکل شارژ باتری های قدیمی است. باتری های جدید لیتیوم پلیمری نیازی به شارژ اولیه ندارند.

۱۰-یکی از مهمترین عوامل خراب شدن باتری موبایل استفاده از شارژر غیراستاندارد و تقلبی است.به توصیه شرکت سازنده دستگاه تلفن همراه خود فقط از شارژر های اصلی همان برند استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

محصولات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.