موبایل

راهکارهای افزایش عمر باتری موبایل و تبلت

باتری موبایل انرژی لازم برای راه اندازی و کار با موبایل را فراهم میکند در این مقاله سعی داریم آخرین دستاوردها در زمینه افزایش طول عمر و سلامتی باتری های موبایل را به شما ارائه دهیم.

در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که چه راهکارهای باعث افزایش عمر باتری موبایل و تبلت می شود.چگونه باید باتری موبایل یا تبلت خود را شارژ کنیم تا باتری عمر طولانی تری داشته باشد؟

محققان نظریه های زیادی در مورد عمر باتری های جدید ارائه داده اند.در زیر چکیده ای از مهمترین عواملی که به گفته محققان باعث عمر بیشتر باتری های موبایل و تبلت میشود برای شما عزیزان ارائه می دهیم.

۱_اگر باتری کاملا پر شده است اجازه ندهید گوشی در شارژ بماند. ( شب تا صبح گوشی توی شارژ بماند باعث مستهلک شدن شارژر، آیسی شارژ گوشی و خرابی قطعات دستگاه و باتری می شود)

۲_باتری را ۱۰۰% شارژ نکنید! هر باتری تعداد خاص سیکل شارژ (صفر تا صد شارژ شدن) دارد. این سیکل هر چه دیرتر انجام شود عمر باتری بیشتر می شود.

۳_ اجازه ندهید شارژ باتری موبایلتان کاملا خالی شود، قبل از اینکه خالی شود آن را شارژ کنید. بخاطر همان قانون سیکل شارژ باتری که در گزینه ی قبل توضیح دادیم.

۴_ تنها یکبار در ماه بطور کامل شارژ باتری گوشی خود را تخلیه کنید.و بعد تا ۱۰۰ درصد آنرا شارژ کنید. ( جهت کالیبره کردن باتری) کالیبره کردن به زبان ساده یعنی استفاده از الکترونهای سطح و لایه ی آخر باتری

۵_ اگر گوشی در طول مدت شارژ داغ میکند آن را خاموش کنید. حرارت تولید شده از بورد گوشی بهر دلیلی، باعث جنبش و اصطکاک زیاد الکترونها میشود و میتواند باعث بار اضافی در مقدار یونهای باتری و نتیجه ی آن باد کردن باتری شود.

۶_ ابتدا شارژر را به پریز برق وصل کنید و سپس شارژر را به گوشی متصل کنید.شارژر برق نوسان دار ۲۲۰ شهر را به برق مورد نیاز گوشی تبدیل و به اصطلاح رگوله می کند.

۷_از استفاده کردن از گوشی هنگام شارژ جدا خودداری شود به دلایل مختلف که فقط تعداد کمی نام میبریم ( cpu همزمان درگیر عملیات شارژ هست و دادن دستور جدید یعنی اضافه کاری و اضافه کاری باعث کم شدن عمر آن میشود. بلوک تغذیه در حال اعمال مربوط به شارژ شدن هست و همزمان تامین شارژ برای دستور جدید .. تکانهای حین استفاده باعث خرابی شارژر و سوکت شارژ میشود. الکتریسته ساکن بدن به گوشی که در حال شارژ هست آسیب میزند. و…)

۸_بهترین موقع برای شارژ کردن گوشی زمانی است که شارژ باتری در محدوده ۴۰% باشد.و بهترین زمان برای جدا کردن شارژر از گوشی زمانی است که باتری در محدوده ۹۰% است.

۹_ دستورات شارژ اولیه ایی که بعضی افراد ارائه میدهند بر اساس سیکل شارژ باتری های قدیمی است. باتری های جدید نیازی به شارژ اولیه ندارند.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

محصولات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *